Dünya Barış Üniversitesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için gerçekleştireceği “KKTC Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı”nı 4 Eylül 2023 pazartesi günü gerçekleştirilecektir.
4 Eylül 2023 pazartesi günü saat 10.00’da Dünya Barış Üniversitesi (Eğitim Binası) Şht. Kemal Ali Ömer Sk. No:22 Tower 305 Yenişehir Lefkoşa yerleşkesinde belirlenen sınav merkezlerinde tek oturum halinde gerçekleştirilecek sınav için 31 Ağustos Perşembe gününe kadar kayıt alınacaktır.
Dünya Barış Üniversitesi’nin düzenlediği Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na, KKTC vatandaşı öğrenciler ile eğitim hayatının son dört yılını KKTC’de tamamlayan TC ve Yabancı uyruklu öğrenciler katılabilir.
Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na katılan aday öğrenciler, sınavda gösterdikleri başarıya bağlı olarak %100, %90 ve %75 oranlarında eğitim bursu kazanabilecektir.
Adaylar sınava kaydolmak için https://exam.wpu.edu.tr/ linki üzerinden başvuruda bulunabilirler.
Sınava gelirken öğrencilerin başvuru belgesi ve kimlik kartını beraberinde getirmesi gerekmektedir. Sınav esnasında adaylara, kalem, silgi ve kalemtraştan oluşan bir sınav kiti verilecektir.
Sınav kaydı ücretsizdir.