Dünya Barış Üniversitesi 2024-2025 eğitim-öğretim yılı için gerçekleştireceği “KKTC Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı”nı 12 Haziran 2024 çarşamba günü gerçekleştirilecektir.
12 Haziran 2024 çarşamba saat 11.00’da Dünya Barış Üniversitesi (Eğitim Binası) Şht. Kemal Ali Ömer Sk. No:22 Tower 305 Yenişehir Lefkoşa yerleşkesinde belirlenen sınav merkezlerinde tek oturum halinde gerçekleştirilecek sınav için 10 Haziran 2024 gününe kadar kayıt alınacaktır.
Dünya Barış Üniversitesi’nin düzenlediği Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na, KKTC vatandaşı öğrenciler ile eğitim hayatının son dört yılını KKTC’de tamamlayan TC ve Yabancı uyruklu öğrenciler katılabilir.
Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na katılan aday öğrenciler, sınavda gösterdikleri başarıya bağlı olarak %100, %90 ve %75 oranlarında eğitim bursu kazanabilecektir.
Adaylar sınava kaydolmak için https://exam.wpu.edu.tr/ linki üzerinden başvuruda bulunabilirler.
Sınava gelirken öğrencilerin başvuru belgesi ve kimlik kartını beraberinde getirmesi gerekmektedir. Sınav esnasında adaylara, kalem, silgi ve kalemtraştan oluşan bir sınav kiti verilecektir.
Sınav kaydı ücretsizdir.

wpu